Afrykański taniec dla kobiet z niemowlętami

Zapraszamy na zajęcia pełne matczynego ciepła, afrykańskiego klimatu, tańca, muzyki i pozytywnej energii.

Nubijki (plemię w południowym Egipcie, północnym Sudanie) pracują i tańczą ze swoim potomstwem, praktycznie nigdy się z nim nie rozstają. Powoduje to niebywałą więź między maluchem a matką. Spokojna muzyka sprawia, że niemowlęta są wypoczęte i zadowolone. Nowe dźwięki ciekawych instrumentów wpływają dobrze na rozwój dziecka. Tańcząc z niemowlakiem, nawiązujemy niewidzialną nić niezwykłego porozumienia i miłości.

Każdy kurs rozpoczyna się od spokojnej rozgrzewki i nieskomplikowanych figur tanecznych, które możemy wykonywać wraz z naszymi pociechami. Po zakończonym tańcu wyciszamy się tuląc malucha w objęciach. Tańczymy indywidualnie, w kręgu, z maleństwem lub bez.

Na zajęcia bierzemy rzeczy potrzebne dla maluszka, kocyk, jeśli ktoś posiada to chustę.

Prowadzi zajęcia Małgorzata Kujawa:
Z zamiłowania jestem egiptologiem i artystką. Z wykształcenia magistrem Archeologii Śródziemnomorskiej. W szczególności kocham taniec i jego głęboką historię. Ukończyłam liceum artystyczno – teatralne w Krakowie, jestem w stałych kontaktach z reżyserami teatralnymi, filmowymi i z aktorami. Cały czas występuję w drobnych etiudach teatralnych, w serialach telewizyjnych produkcji TVN w filmach Bollywood i w licznych pokazach tańca. Miałam przyjemność występować na deskach Teatru Juliusza Słowackiego obok Anny Dymnej i w projektach z Tomkiem Karolakiem. Jestem uczennicą Tomasza Karolaka, który przez dwa lata prowadził dla mnie indywidualne zajęcia w salach PWST podczas swoich studiów w Krakowie. Sztuki pantomimy uczyłam się od Jerzego Hojdy.Prowadziłam przez 2 lata zajęcia dla Polskiego Towarzystwa Łyżwiarstwa Figurowego Walley ( zajęcia z tańca, teatru i ruchu scenicznego). Obecnie jestem aktorką teatru Powidok i wielu innych.