Zajęcia dla ciekawych świata

Zapraszam wszystkich na wyjątkowe zajęcia, które są uzupełnieniem lekcji historii. Każde nasze spotkanie przybliży nas do świata starożytnych kultur. Celem kursu jest przeniesienie dziecka w czasie i przestrzeni do czasów faraonów, cesarzy i greckich myślicieli. Takie zajęcia pozwolą najmłodszym zrozumieć nie tylko czasy starożytne, ale i współczesne.

Akademia Mały Archeolog

Każde nowe archeologiczne zadanie rozwinie niezwykle manualne zdolności dziecka, skupi uwagę i nauczy logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Te umiejętności są niebywale potrzebne we współczesnym świecie. Ważne jest aby dzieci od najmłodszych lat miały kontakt z archeologią. Dzięki temu będą miały już od samego początku poszanowanie do dziedzictwa kulturowego i zabytków dawnych kultur, w których niejedno dziecko zakocha się bez pamięci. Do zajęć będziemy wykorzystywać nie tylko zdjęcia zabytków, filmy i książki, ale także prawdziwe egipskie bandaże, figurki robione na wzór oryginalnych eksponatów największych światowych muzeów – od Kairu, po Warszawę. Mali odkrywcy poznają pracę prawdziwych archeologów i zasady panujące na wykopaliskach. Zabawa z przeszłością to nietuzinkowy pomysł na wyjątkowo spędzone chwile!

Zajęcia prowadzi Małgorzata Kujawa – dyplomowany archeolog, magister studiów dziennych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Archeologii Śródziemnomorskiej, która brała udział w misjach wykopaliskowych na terenie naszego kraju, w Egipcie i Jordanii.

Zobacz więcej o „Akademii Mały Archeolog”