O firmie

Nazywam się Małgorzata Kujawa i jestem założycielką Centrum Nubia. Z zamiłowania jestem egiptologiem i artystką. Z wykształcenia magistrem Archeologii Śródziemnomorskiej. Ukończyłam liceum artystyczno – teatralne w Krakowie, jestem w stałych kontaktach z reżyserami teatralnymi, filmowymi i z aktorami. 

Cały czas występuję w drobnych etiudach teatralnych, w serialach telewizyjnych produkcji TVN w filmach Bollywood i w licznych pokazach tańca. Miałam przyjemność występować na deskach Teatru Juliusza Słowackiego obok Anny Dymnej i w projektach z Tomkiem Karolakiem. Jestem uczennicą Tomasza Karolaka, który przez dwa lata prowadził dla mnie indywidualne zajęcia w salach PWST podczas swoich studiów w Krakowie. 

Sztuki pantomimy uczyłam się od Jerzego Hojdy. Prowadziłam przez 2 lata zajęcia dla Polskiego Towarzystwa Łyżwiarstwa Figurowego Walley (zajęcia z tańca, teatru i ruchu scenicznego). Obecnie jestem aktorką teatru Powidok i wielu innych. Naukę tańca arabskiego rozpoczęłam w Bou Salem w małym, górskim miasteczku położonym w północnej Tunezji i pogłębiałam ją w czasie swoich pobytów na misjach archeologicznych w Tell El Farcha w delcie Nilu i Deir El Bahari w Luksorze w Egipcie. Specjalizuję się w tym tańcu już ponad 10 lat.

W Kairze kontynuowałam naukę tańca i ukończyłam kurs dialektu egipskiego w szkole International House ILI pogłębiając znajomość zarówno języka jak również sztuki i mentalności arabskiej.

W Polsce warsztat taneczny doskonaliłam u Rashy – Karoliny Miśkiewicz, Katarzyny Bodziony i Sary Damm. Naukę gry na bębnach pobierałąm u najstarszych krakowskich bębniarzy – Wojciech Pinokio Sochaczewski, najsłynniejszych gwiazd – Marcin Urzędowski i Karol Karwil Wilkoszewski, a także bębniarza zespołu Wataha – Marcela Zambrzyckiego.

Elementów baletu uczyła mnie nauczycielka Krakowskiej Szkoły Baletowej – Marzena Lenar.

Jestem magistrem Archeologii Śródziemnomorskiej studiów dziennych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiadam dyplom tańca orientalnego I i II stopnia Polskiej Federacji Tańca. Ukończyłam III poziomy w szkole tańca „Rasha”. Posiadam już wieloletnie doświadczenie w nauczaniu. Moim nauczycielem jogi jest Maria Czubała – jedna z najlepszych joginek w Polsce. Na co dzień prowadzi zajęcia w Joga Centrum w Krakowie. Obecnie jestem właścicielką firmy Centrum Nubia. Firma ma na celu zarażanie wszystkich osób moją pasją do Afryki, tańca, archeologii i sztuki i kultury. Wprowadzam do Polski nowości takie jak : joga piwna, taniec nubijski i zajęcia z Afro Power oraz wiele innych. W działalności wspiera mnie moja 2 letnia sunia rasy Biały Owczarek Szwajcarski o imieniu egipskiej bogini miłości – Hator J, która czasem towarzyszy mi w działalności biznesowej i prowadzi zajęcia dla dzieci.

Firma Centrum Nubia to pasja, przygoda i pozytywne chwile.

Filarami naszej działalności są:

  • taniec, kursy i występy artystyczne ( taniec z ogniem, taniec brzucha, djembe)
  • kursy dla dzieci, dorosłych i seniorów
  • zajęcia z psem
  • animacje, pikniki eventy, urodziny Afrykańskie i archeologiczne
  • zajęcia integracyjne
  • warsztaty artystyczne
  • gra na bębnach i warsztaty bębniarskie i muzyczne
  • zajęcia Mały archeolog i wykłady archeologiczne
  • nauka języka arabskiego
  • …i wiele, wiele innych!

Zobacz naszą pełną ofertę